O nas

Bractwo powstało 1991 roku. Za główny cel swojej działalności, przyjęło kultywowanie flisackich tradycji Ulanowa oraz rozwój kulturalny ziemi ulanowskiej.

Bractwo Flisackie pod wezwaniem świętej Barbary w Ulanowie powstało 8 września 1991r. Za główny cel swojej działalności, przyjęło kultywowanie flisackich tradycji Ulanowa oraz rozwój kulturalny ziemi ulanowskiej. Już w 1993 roku został zorganizowany po raz pierwszy od 1939 roku spław tratwiany z Ulanowa do Gdańska, o nazwie „Flis Szlakiem Praojców” (724 km w 26 dni).

Następne flisy na tej samej trasie odbyły się w 1996 i w 1997 roku. W sumie od 1993 roku do Bractwo brało udział w kilkudziesięciu spławach flisackich po różnych rzekach Polski.

Podczas Międzynarodowego Zjazdu Flisaków we Włoszech w 2005 r. stowarzyszenie z Ulanowa zostało przyjęte do Międzynarodowego Stowarzyszenia Flisaków, zrzeszającego 26 organizacji.

Od kwietnia do października oferujemy turystyczne spływy galarami- drewniane, płaskodenne jednostki zabierające kilkanaście osób na pokład.

Spływy galarami to nie tylko doskonały wypoczynek, ale możliwość zapoznania się z flisacka historią, przyśpiewkami a także doskonałymi potrawami, których zakosztować można tylko w Ulanowie.