data dodania: 18.08.2017

Ulanowscy Flisacy na Festiwalu Rzeki Wisły w Toruniu

Festiwal Wisły był kulminacyjnym wydarzeniem Roku Rzeki Wisły. Rozpoczął się 12 sierpnia we Włocławku. Następnie 13 sierpnia miał swoją odsłonę w Ciechocinku, z kolei 14 sierpnia po południu żeglarze z Polski i zagranicy dopłynęli do Torunia, by pozostać tam przez kolejne dwa dni. Wpływających do Torunia flisaków witał prezydent Torunia Michał Zaleski.

Flisaków odwiedzili i wraz z nimi wpłynęli do Torunia, na tratwie, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz.

Podczas drugiego dnia Festiwalu, flisacy przygotowali stoisko promujące Powiat Niżański, Gminę i Miasto Ulanów oraz Bractwo Flisackie. Na stoisku tym nie zabrakło materiałów promujących nasz Powiat, flisactwo ulanowskie, a także walory Gminy i Miasta Ulanów oraz wielu charakterystycznych dla flisactwa produktów lokalnych, m.in. takich jak: barszcz flisacki, chlebek ze smalcem flisackim i ogórkiem, ciasto flisackie, proziaki a także kompot flisacki.

W Festiwalu Rzeki Wisły swój udział miała także Kapela Flisacka z Ulanowa, która występowała podczas prezentacji jednostek pływających na Wiśle. Warto zauważyć również, że Kapela występowała przy stoisku promującym nasz Powiat, przyciągając tym samym uwagę uczestników Festiwalu.

II etap Flisu Roku Rzeki Wisły odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Niżańskiego.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Kultura – Interwencje 2017

źródło : http://www.stalowka.eu/artykul/4284/ulanowscy-flisacy-na-festiwalu-rzeki-wisy-w-toruniu/