data dodania: 28.08.2018

XV Cross Rowerowy – Sprawozdanie

XV Cross Rowerowy i Wyścig MTB Ulanów 2018

– sprawozdanie

26 sierpnia 2018 roku na Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Tanew” w Ulanowie odbył się XV Cross Rowerowy i Wyścig MTB Ulanów 2018. Głównymi organizatorami imprezy byli UKS „Flisak” Ulanów, Bractwo Flisackie p.w. Św. Barbary w Ulanowie, Zespół Szkół w Ulanowie, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań” oraz Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Tanew”.
Trasy i punkty kontrolne były zabezpieczane przez OSP Ulanów, OSP Jarocin, OSP Bukowina i OSP Kurzyna.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie konkurencje w Wyścigu MTB na dystansie 10 km i 20 km.
W Wyścigu MTB 10 km wzięło udział 10 osób. Natomiast w Wyścigu MTB 20 km – 30 osób. Każdy uczestnik wyposażony został w numer startowy z chipiem do elektronicznego pomiaru czasu obsługiwany przez firmę Time2Go.

W Crossie Rowerowym zostały przygotowane dwie trasy prowadzące przez miejscowości Gminy Ulanów i Gminy Jarocin. Odpowiednio na dystansie 25 i 30 kilometrów. Uczestnicy przejechali tę trasę w formie rekreacyjnego przejazdu w grupach do 15 osób. Uczestnicy przejazdu zostali zobowiązani do przestrzegania ogólnych zasad ruch drogowego. Na dystansie 25 km wzięło udział 36 osób, natomiast dystansie 30 km wzięło udział 42 osoby.

Łącznie w XV Crossie Rowerowym i Wyścigu MTB Ulanów 2018 wystartowało 118 osób.

Trasa wyścigów MTB prowadziła przez teren otaczający Ośrodek Wypoczynkowy „Tanew”, w większość przez tereny leśne. Wyścig został przeprowadzony po 5-cio kilometrowej pętli:
– dwie pętle dla Wyścigu MTB 10 km
– cztery pętle dla Wyścigu MTB 20 km

Najbardziej widowiskową częścią trasy było pokonanie wzdłuż trasy bezpośrednio za linią startu gdzie na co dzień znajduję się plaża. Niektórzy uczestnicy w tym miejscu zaliczali spektakularne upadki.

Zwycięzcą w kategorii OPEN Wyścigu MTB 20 km został Michał Jajko reprezentujący klub Sport Serwis Sandomierz z czasem 47:20 min., na drugim miejscu uplasował się Łukasz Małaszowski reprezentujący UKS Flisak Ulanów, bezpośrednio za nim na linii mety zameldował się Wojciech Pyjor z klubu STWA MTB TEAM ze Stalowej Woli z czasem 48:11 min.

Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Ewelina Gugała z Grębowa z Klubu Kolarskiego Jeżowe MTB. Na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Ożga z Jaty, na trzecim miejscu Joanna Pazik ze Stalowej Woli.

W Wyścigu MTB 10 km pierwszy linię mety pokonał Tomasz Kopeć z Jeżowego z czasem 24:45 min., drugie miejsce zajął Bartłomiej Kółko, a trzecie Bogdan Kozłowski.

Trasa Crossu Rowerowego na dystansie 25 km prowadziła przez następujące miejscowości:
Start Ośrodek Wypoczynkowy „Tanew” – Ulanów – Wólka Tanewska – Huta Deręgowska – Szyperki – Jarocin (punkt kontrolny nr 1) – Borki (punkt kontrolny nr 2) – Dąbrówka – Meta Ośrodek Wypoczynkowy „Tanew”.

Start Ośrodek Wypoczynkowy „Tanew” – Ulanów – Wólka Tanewska – Huta Deręgowska – Szyperki – Jarocin (punkt kontrolny nr 1) – Borki (punkt kontrolny nr 2) – Dyjaki – Kurzyna Mała (punkt kontrolny nr 3) – Ruda Tanewska – Dąbrówka – Meta Ośrodek Wypoczynkowy „Tanew”.

Każdy uczestnik po ukończeniu trasy otrzymał darmowy posiłek i gorącą herbatę w Mini Barze hotelu „Galicja”. Każdy uczestnik został indywidualnie zaproszony podczas dekoracji po podziękowania od Sędziego Głównego zawodów wraz z wręczeniem pamiątkowego medalu i dyplomu.

Dla uczestników Wyścigu MTB oprócz pamiątkowych medali i dyplomów zostały wręczone nagrody rzeczowe.

Na zakończenie dekoracji najlepszych w Wyścigu MTB wszyscy uczestnicy imprezy brali udział w losowaniu nagród rzeczowych. Główną nagrodą w losowaniu był rower górski.